اپل استفاده از چت‌جی‌پی‌تی را برای کارمندان خود ممنوع کرد

شرکت اپل، استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند چت‌جی‌پی‌تی را برای کارمندان خود ممنوع اعلام کرد.

شرکت اپل، طی نامه‌ای به کارمندان و کارکنان خود، استفاده از چت‌جی‌پی‌تی و دیگر ابزارهای هوش مصنوعی خارجی را ممنوع اعلام کرده است.

در این گزارش آمده است که دلیل ممنوعیت، نگرانی اپل از نشت اطلاعات و داده‌های محرمانه خود توسط کارمندانی است که از برنامه‌های هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این شرکت، به کارمندان خود توصیه کرده که علاوه بر چت‌جی‌پی‌تی، از ابزار هوش مصنوعی Copilot GitHub که متعلق به مایکروسافت است نیز استفاده نکنند. این ابزار برای نوشتن خودکار کد نرم‌افزار استفاده می‌شود.

این در حالی است که OpenAI اخیرا از نسخه رسمی چت‌جی‌پی‌تی برای سیستم عامل iOS رونمایی کرده است. همچنین یک «حالت ناشناس» نیز برای چت‌جی‌پی‌تی معرفی شده است که در این حالت تاریخچه مکالمه کاربران را برای بهبود هوش مصنوعی خود ذخیره نمی‌کند.

بر اساس گزارش وال‌استریت ژورنال، چت‌جی‌پی‌تی داده‌های مربوط به کاربران را به توسعه‌دهندگان خود ارسال می‌کند تا بتوانند با استفاده از آن‌ها مدل هوش مصنوعی این چت‌بات را ارتقا دهند. در ماه مارس نیز یک باگ در چت‌جی‌پی‌تی شناسایی شده بود که به کاربران اجازه می‌داد تاریخچه چت سایر کاربران را مشاهده کنند.

با توجه به نگرانی‌ها از افشای اطلاعات داخلی شرکت‌ها از طریق ابزارهای هوش مصنوعی، علاوه بر شرکت اپل، شرکت‌های دیگری چون شرکت خدمات مالی JPMorgan Chase و شرکت مخابراتی ورایزن نیز کارمندان و کارکنان خود را از استفاده از این ابزارها منع کرده و به توسعه ابزارهای داخلی روی آورده‌اند.

/فارس

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

هفده − 3 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0