ارسال پیام از ویندوز برای کاربران آی‌فون مقدور شد

کاربران مایکروسافت اکنون می‌توانند گوشی آی‌فون خود را به رایانه‌شان متصل کرده و از طریق ویندوز، پیام ارسال و دریافت کنند. مایکروسافت اعلام کرد با جدیدترین نسخه نرم‌افزار فون لینک‌(Phone Link)، کاربران رایانه‌های مجهز به ویندوز ۱۱ می‌توانند از آی‌فون جفت شده با کامپیوتر، اعلان دریافت کرده، پیام ارسال کرده و به تماس‌ها پاسخ دهند.

اکثر آمریکایی‌ها از آی‌فون استفاده می‌کنند و یکپارچه‌سازی اپل در محصولاتش، در سال‌های اخیر به کسب‌و‌کار رایانه مک کمک کرده تا سهم بازار را از رایانه‌های شخصی ویندوز برباید. طبق گزارش موسسه تحقیقاتیIDC ، اپل در حدود ۱۰ درصد از فروش جهانی رایانه‌های شخصی در سال میلادی گذشته سهم داشت و بقیه فروش، مربوط به رایانه‌های ویندوز بود.

اقدام اخیر مایکروسافت می‌تواند مانعی را که تا پیش از این برای خریداران رایانه وجود داشت و آنان را مجبور می‌کرد یک رایانه مک را انتخاب کنند، از بین ببرد. فون‌لینک پیش از این فقط با گوشی‌های اندرویدی کار می‌کرد. نرم‌افزار فون‌لینک از طریق بلوتوث کار می‌کند و لازم است اپلیکیشن لینک به ویندوز مایکروسافت در آی‌فون نصب شده باشد. آی‌فونی که به رایانه شخصی ویندوز وصل شده باشد، اعلان‌ها را از گوشی کاربر می‌گیرد و پیام‌ها را در ویندوز نمایش می‌دهد. این نرم‌افزار از پیام‌های گروهی از طریق آی‌مسیج پشتیبانی نمی‌کند و به کاربران اجازه نمی‌دهد عکس یا ویدئو ارسال کنند. فون‌لینک می‌تواند تنها پیام‌هایی را نمایش دهد که ارسال یا دریافت می‌شوند. بنابراین‌ کاربری که پیام‌هایی را در گوشی خود ارسال کرده است، آن بخش از تاریخچه پیام را در اپلیکیشن ویندوز نخواهد دید. بر اساس گزارش شبکه «سی‌ان‌بی‌سی»، مایکروسافت اعلام کرد ویژگی پیام‌رسانی توسط iOS‌ محدود شده است. اما نماینده اپل در این باره توضیحی نداد.

/دنیای اقتصاد

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

4 + 17 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0