ارتباط با ماهواره‌؛ قابلیت هیجان‌انگیز گوشی جدید گوگل

گوگل احتمالاً قابلیت ارتباط ماهواره‌ای اضطراری را به سری پیکسل 9 و پیکسل فولد بعدی اضافه می‌کند تا رقابت خود را با آیفون جدی‌تر کند.

 این شرکت احتمالاً از طریق همکاری با اپراتور T-Mobile این سرویس را در اختیار کاربران قرار خواهد داد، هرچند ممکن است در آینده اپراتورهای دیگری هم با غول ماونتین ویو همکاری کنند.

یک منبع آگاه به Android Authority گفته است که گوگل ارتقاهایی را در بخش مودم سری پیکسل ۹ اعمال خواهد کرد که ازجمله به فراهم‌سازی قابلیت ارتباطات ماهواره‌ای منجر خواهد شد. این قابلیت از طریق مجموعه‌ای از سؤالات از کاربر می‌پرسد که در چه شرایطی قرار دارد. سپس به او کمک می‌کند تا گوشی را به سمت ماهواره نگه دارد و پیام اضطراری خود را بفرستد.

گوگل ظاهراً به‌لطف پشتیبانی از NTN در مودم اگزینوس 5400، پرچمداران آتی خود را به قابلیت ارتباط ماهواره‌ای مجهز می‌کند. این مودم بخشی از تراشه تنسور G4 خواهد بود که توسط سامسونگ تولید می‌شود. کاربران از طریق این ویژگی تنها می‌توانند پیام متنی ارسال کنند و امکان برقراری تماس صوتی وجود نخواهد داشت. این کار ظاهراً از طریق اپی موسوم به Satellite Gateway انجام می‌گیرد.

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

8 − هفت =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0