موافقت با تمدید قرارداد اجاره کارخانه نوآوری آزادی

رئیس پارک فناوری پردیس گفت: با توجه به اتمام قرارداد ۵ساله کارخانه نوآوری آزادی، بیش از ۲۰ جلسه مذاکره با مالک داشتیم و به این توافق رسیدیم که در مرحله اول، قرارداد کارخانه را با مالک تمدید کنیم و در آینده در صورت امکان ملک کارخانه را خریداری کنیم.

به گزارش دنبال چی، مهدی صفاری‌نیا در اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران و اختتامیه رقابت‌های سایبری پرچم که با حضور معاون علمی رئیس‌جمهور در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، درباره آخرین وضعیت کارخانه نوآوری آزادی گفت: وظیفه ما به عنوان دولت تسهیل‌گری، قاعده‌گذاری و ایجاد زمین بازی برای بازیگران یعنی افراد، تیم‌ها و شتاب دهنده‌هاست.

رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه قرارداد ۵ ساله کارخانه نوآوری آزادی تمام شده است، افزود: ما بیش از ۲۰ جلسه مذاکره با مالک داشتیم و به این توافق رسیدیم که در مرحله اول، قرارداد کارخانه را با مالک تمدید کنیم و در آینده در صورت امکان ملک کارخانه را خریداری کنیم.

صفاری نیا با بیان اینکه بیش از ۲‌هزار نفر در کارخانه نوآوری در حوزه‌های مختلف از جمله آی‌‌‌تی و زیست فناوری مشغول به فعالیت هستند، گفت: هیچ نگرانی برای فعالیت تیم‌ها در کارخانه نوآوری آزادی وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: پارک فناوری پردیس حمایت‌هایی را در قالب معافیت‌های مالیاتی برای تیم‌ها و تسهیلات مالی برای شتاب‌دهنده‌های در کارخانه نوآوری در دستور کار خود دارد.

صفاری‌نیا از برگزاری المپیک فناوری در سال آینده خبر داد و گفت: المپیک فناوری در ۵ حوزه روباتیک، هوش مصنوعی، کد‌نویسی و مسابقه پهپادها خواهد بود. وی ادامه داد: این رقابت‌ها ابتدا در سطح منطقه‌ای و سپس در نیمه دوم سال آینده به میزبانی پارک در سطح کشوری برگزار خواهد شد.

/دنیای اقتصاد

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

چهار × سه =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0