اتصال مستقیم تلفن های هوشمند به استارلینک امکان پذیر می شود

 شرکت «اسپیس‌ایکس» در تلاش است تا امکان اتصال مستقیم تلفن‌های هوشمند به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را فراهم کند. «استارلینک» یک سرویس اینترنت ماهواره‌ای است که توسط شرکت اسپیس‌ایکس برای فراهم کردن دسترسی به اینترنت پرسرعت در مناطق دور افتاده و کم برخوردار طراحی شده است. این شبکه شامل مجموعه‌ای از ماهواره‌هایی است که در مدار پایین زمین قرار گرفته و دسترسی به اینترنت پهن باند را فراهم می‌کند.

تا سپتامبر سال ۲۰۲۲ این شبکه شامل بیش از ۳هزار ماهواره بود و قرار است این تعداد به ۱۲هزار ماهواره افزایش پیدا کند. این سرویس تا ژوئن سال ۲۰۲۲ بیش از ۵۰۰ هزار مشترک داشته است؛ اما ایلان ماسک قصد دارد شمار مشترکانش را افزایش دهد.  در همین حال، شرکت اسپیس‌ایکس در تلاش است تا در اقدامی جدید امکان اتصال مستقیم تلفن‌های هوشمند به شبکه استارلینک را فراهم کند. اکنون کاربران برای استفاده از استارلینک، نیاز به تجهیزات خاصی مانند آنتن و ریسیور دارند. با این حال، شرکت اسپیس‌ایکس سرگرم کار روی فناوری جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد تلفن‌های هوشمند خود را مستقیما به شبکه استارلینک متصل کرده و نیاز به تجهیزات ویژه را از بین می‌برد. این امر دسترسی به اینترنت پرسرعت از فضا و بهره بردن از توانمندی‌های استارلینک را برای کاربران راحت‌تر می‌کند. شرکت اسپیس‌ایکس برای موافقت کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا برای تجهیز بعضی از ماهواره‌های نسل دوم استارلینک به سخت‌افزار «ارتباط مستقیم موبایلی»، درخواست کرده است.

این امر به کاربران اجازه خواهد داد تلفن‌های هوشمند خود را مستقیما به شبکه استارلینک متصل کرده و به اینترنت پرسرعت از فضا دسترسی داشته باشند.  بر اساس گزارش گیزمو چاینا، اسپیس‌ایکس در حال حاضر ۳۵۰۰ ماهواره استارلینک نسل اول به فضا فرستاده و از کمیسیون ارتباطات فدرال برای پرتاب ۷۵۰۰ ماهواره نسل دوم پیش از پایان دهه جاری مجوز گرفته است. این شرکت امیدوار است تا با بهره‌مندی از سخت‌افزار جدید «ارتباط مستقیم موبایلی» بتواند خدمات صوتی، پیام‌رسانی و مرور وب را با حداکثر سرعت ۳/ ۱۸ مگابیت بر ثانیه، در خدمت کاربران قرار دهد. این درخواست یک گام کلیدی در مسیر تحقق هدف اسپیس‌ایکس برای فراهم کردن خدمات برای تلفن‌های هوشمند از طریق شرکت «تی‌موبایل» است. این شرکت در اوت اعلام کرد برنامه‌هایی برای اتصال دو شبکه داده دارد تا مناطقی در آمریکا که پوشش موبایل ندارند را تحت پوشش قرار دهد.

امتیاز دهید

تگ ها:

نظر دهید

پاسخ دهید

11 − 9 =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0