آینده هولوگرام‌ها در نمایشگاه CES به نمایش درآمد

شرکتی به نام هولوکانکتز(Holoconnects) سه محصول به نمایشگاه آورد که می‌توانند تصویر هولوگرامی هر چیزی را که می‌خواهید، از جمله خودتان، سلبریتی مورد علاقه‌تان یا لوگوی برند مورد علاقه‌تان را با آنها به نمایش بگذارید.

هولوگرام‌ها مدت‌ها تنها در داستان‌های علمی-تخیلی بوده‌اند، اما اکنون به لطف تلاش شرکت هولوکانکتز که ارائه‌دهنده فناوری پیشرو راه‌حل‌های هولوگرافیک مبتنی بر هوش مصنوعی است، به واقعیت تبدیل شده‌اند.

این شرکت با فناوری هولوگرام واقعی و بسیار پیشرفته خود که می‌تواند تصاویر هولوگرافیک سه بعدی از افراد، محصولات یا لوگوها ایجاد کند، شرکت کنندگان در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ را به خود خیره کرد.

به نقل از آی‌ای، محصولات این شرکت شامل هولوباکس(Holobox)، ماژولار هولوباکس(Modular Holobox) و هولوباکس مینی(Holobox Mini) هستند که می‌توانند هولوگرام هر چیزی را که می‌خواهید، مانند خودتان، سلبریتی مورد علاقه‌تان یا لوگوی برند مورد علاقه‌تان را به نمایش بگذارند.

استفاده از این دستگاه‌ها بسیار آسان است و برای نمایش هولوگرام دلخواه خود تنها به برق و اینترنت نیاز دارید.

این دستگاه‌ها همچنین دارای یک سیستم لمسی هستند که می‌توانید به واسطه آن با هولوگرام‌ها تعامل داشته باشید و آنها را کنترل کنید.

هولوباکس و هولوباکس مینی در رنگ‌های مشکی، سفید یا طراحی سفارشی موجود هستند و تجربه‌های تعاملی و غوطه‌وری را ارائه می‌دهند.

دستگاه هولوباکس ماژولار برای گوگل و سیستم عامل اندروید طراحی شده است و می‌تواند برای هر فضا یا نیازی مانند ایجاد هولوگرام‌های بزرگ از ماشین‌ها یا حیوانات استفاده شود.

فناوری هولوگرافی شرکت هولوکانکتز کاربردهای متعددی در صنایع مختلف از جمله گردشگری، تبلیغات، آموزش، سرگرمی و غیره دارد.

آندره اسمیت، بنیان‌گذار و مدیر عامل این شرکت می‌گوید: ما در پیشبرد مرزهای نوآوری و تبدیل چیزهای معمولی به چیزی خارق‌العاده در حال پیشرفت هستیم. ما معتقدیم که فناوری ما عمیقاً بر تمام بخش‌های صنعت تأثیر می‌گذارد و به جهانی پایدارتر کمک می‌کند. نمایشگاه CES یک سکوی عالی برای ما فراهم می‌کند که می‌توانیم در آن با نوآوران برجسته جهان ارتباط برقرار کنیم و امکانات بی حد هولوگرام را به نمایش بگذاریم.

مارک هیمسترا یکی از اعضای تیم فروش این شرکت در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ به سوالاتی در مورد این شرکت و محصولاتش پاسخ داد. وی در مورد سه محصول این شرکت گفت که می‌تواند تصویر هولوگرامی هر چیزی مانند افراد، محصولات یا لوگوها را نشان دهد. او توضیح داد که استفاده از محصولات آنها بسیار آسان است و فقط به برق و اینترنت نیاز است تا هولوگرام را در هر جایی نمایش دهند.

هنگامی که از مارک در مورد موارد استفاده از این فناوری پرسیده شد، به صنایع مختلفی از جمله گردشگری، تبلیغات، آموزش و سرگرمی اشاره کرد که می‌توان در آنها از این محصولات استفاده کرد.

مارک همچنین در مورد مشتریان و شرکای این شرکت صحبت کرد که در حال حاضر از فناوری این شرکت به روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. به عنوان مثال یونیسف با هولوکانکتز برای ایجاد هولوگرام‌هایی که آگاهی را افزایش و اهداف آنها را توضیح می‌دهد، همکاری کرده است.

وقتی از مارک در مورد تفاوت بین فناوری آنها و سایر آواتارها یا شخصیت‌های مجازی موجود در بازار سؤال شد، توضیح داد که فناوری آنها هولوگرام‌های واقعی و تعاملی را بر اساس هوش مصنوعی و یادگیری ماشین ایجاد می‌کند. هولوگرام‌های آنها برای ثبت ظاهر، صدا و حرکات شخص یا شیء مورد نظر طراحی شده‌اند و همچنین جلوه‌ای سه بعدی دارند.

وی در مورد رقابت در بازار هولوگرافی نیز تأیید کرد که آنها رقبایی دارند، اما به اعتقاد وی، هولوکانکتز بهترین فناوری و قیمت را دارد. به گفته مارک، محصولات آنها مقرون به صرفه‌تر و مقیاس پذیرتر از رقبا هستند. آنها همچنین گزینه‌های سفارشی سازی مانند هولوباکس ماژولار را ارائه می‌دهند که می‌تواند هولوگرام‌های بزرگتری از اتومبیل‌ها یا حیوانات ایجاد کند.

مارک می‌گوید، آنها چندی است که وارد بازار ایالات متحده شده‌اند و دفتری در میامی تاسیس کرده‌اند که از چند ماه پیش شروع به کار کرده است.

آنها آخرین نوآوری خود یعنی هولوباکس ماژولار را در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ به نمایش گذاشت که از ترکیب چندین هولوباکس برای ایجاد هولوگرام‌های بزرگتر و بهتر تشکیل می‌شود.

در نهایت، مارک گفت که این شرکت از زمان تأسیس خود در سه سال پیش، رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. آنها هم اکنون ۲۵ کارمند دارند و هر سال بیش از ۱۰۰ درصد رشد می‌کنند. هولوکانکتز همچنین دامنه بازار خود را گسترش داده است و مشتریان و شرکایی در سراسر جهان دارد. آنها به دستاوردهای خود افتخار می کنند و در مورد آینده هیجان‌زده هستند./ ایسنا

امتیاز دهید
نظر دهید

پاسخ دهید

دو × چهار =

دنبال‌ چی
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0